Ako na WordPress

Nastavenie HTTPS (SSL) vo WordPress. Ako na to?
Komunikácia na internete medzi servermi a používateľmi sa postupne posúva do zabezpečenej formy. Každý prevádzkovaľ webstránky a internetového obchodu by bezpečnému prenostu dát mal venovať zvýšenú pozornosť. Web, ktorý je opatrený bezpečnostným certifikátom pôsobí dôveryhodne. A čo viac, vyhľadávače už začali takéto weby v hodnotení zvýhodňovať. Ako nainštalovať HTTPS (SSL) na webovú stránku vo WordPress?
 Zmena URL adresy prihlasovacej stránky WordPress. Ďalšia vychytávka ako zvýšiť bezpečnosť webu.
Zmenou adresy prihlasovacej stránky WordPress jednoducho a efektívne ochránite svoje web pred robotmi a útočníkmi. Ak útočníkom chcete znížiť šance, čítajte ďalej.
Úprava prihlasovacej stránky WordPress-u a vloženie vlastného loga. Ako na to?
Nainštalovali ste si redakčný systém a vytvorili si pomocou WordPress webstránku? Čo tak upraviť aj iné detaily, ktoré síce nie sú viditeľné pre návštevníkov ale vidia ich vaši klienti alebo administrátori obsahu webu? Pre tých môže aj malý detail zohrávať dôležitú úlohu.
Ako zabezpečiť WordPress použitím súboru .htaccess?
Otázka bezpečnosti prevádzky webovej stránky je v súčasnom období čoraz aktuálnejšia. Spravujete svoj web vo WordPress? V tomto článku ponúkame praktické rady s konkrétnymi príkladmi zabezpečenia webovej stránky vytvorenej vo WordPress pomocou použitia súboru .htaccess.
Kde hľadať vhodné bezplatné šablóny pre WordPress?
Pred výstavbou webu vo WordPresse budete postavení pred voľbu vhodnej šablóny - akejsi predlohy, podľa ktorej budete svoj web budovať. Na výber je množstvo dobre prepracovaných platených šablón, no dajú sa nájsť aj naozaj kvalitné, a k tomu bezplatné šablóny. Viete kde ich nájdete?
Ako na zmenu náhľadu WordPress príspevku na sociálnych sieťach
Odporúča sa dať si záležať na úprave náhľadu WordPress príspevkov pred ich zdieľaním na sociálnych sieťach. Úpravy sa oplatia kvôli lepšej viditeľnosti a zdieľaniu webu. Navyše sa tým odlíšite od ostatných. V tomto článku sa naučíme ako zmeniť obrázok a text, ktorý sa zobrazí pri zdieľaní na dvoch obľúbených sociálnych sieťach.
Viem vypnúť WordPress komentáre, alebo ich nahradiť lepšími?
WordPress ponúka integrované komentáre, často obsahujúce len základné funkcie, ktoré sú postačujúce pre jednoduché webové stránky. Ak chcete možnosti komentárov rozšíriť, siahnite po pokročilejších alternatívach, ktoré umožnia ľahko meniť vzhľad diskusie, podporujú používateľské hlasovanie či prihlásenie cez sociálne siete.
Ako na migráciu WordPress webu na nový hosting alebo inú doménu?
Platíte nevyhovujúci či predražený hosting u súčasného poskytovateľa len preto, že nemáte chuť migrovať web inam? Komplexné redakčné systémy, zložené z tisícov súborov a databáz, sa zdajú byť príliš zložité na presun. Možno vás v tomto článku potešíme. Ukážeme si, ako presunúť web vytvorený vo WordPresse na nový hosting či doménu ľahko a bez zložitého nastavovania.
RSS vo WordPresse – ako túto technológiu správne nastaviť?
RSS je skratka pre tzv. Really Simple Syndication. Táto jednoduchá technológia znamenala doslova revolúciu v konzumácii obsahu. RSS umožňuje príjem upozornení na najnovšie správy a články z čitateľsky obľúbených webov bez toho, aby čitatelia web priamo navštívili.
Ako na viacjazyčnú stránku vo WordPresse?
Navštevujú váš web ľudia z viacerých kútov sveta? Chcete im pripraviť obsah na mieru v jazyku, ktorému budú rozumieť? Vďaka pluginom môžete WordPress naučiť „hovoriť“ aj niekoľkými cudzími jazykmi.
Internetový obchod na WordPresse a ešte zadarmo? Je tu WooCommerce!
Vedeli ste, že s redakčným systémom WordPress si okrem webovej stránky dokážete vytvoriť a spravovať aj internetový obchod? Ako si na tomto najrozšírenejšom CMS súčasnosti vytvoriť internetový obchod s vhodnou šablónou?
Automatické zdieľanie príspevkov z WordPressu na sociálne siete. Ako na to?
Zviditeľnenie zaujímavého obsahu vášho webu cez sociálne siete ako Facebook a Twitter je dnes pre získanie vyššej návštevnosti nevyhnutné. Mnohé projekty na tom majú postavenú svoju existenciu. Publikum očakáva aktuality, ktoré sa k nemu zdieľaním cestou sociálnych sietí jednoducho dostanú, a vďaka tomu ich nemusí hľadať inde.
Ako vo WordPresse vytvoriť kontaktný formulár, ktorý odosiela e-maily?
Mnohé weby si kladú za cieľ predať a urobiť z návštevníka webu zákazníka. Použitie kontaktného formulára na webe vám tieto ciele pomôže naplniť. Aké riešenie pre kontaktné formuláre vo WordPresse využiť a ako s nimi pracovať?
Ako obohatiť web vo WordPresse o video?
Pre lepšie udržanie pozornosti návštevníka vašej webovej stránky sa odporúča obohatiť obsah webu o vizuálne formáty. Populárne sú dnes najmä videá. Video dokáže návštevníkovi webu sprostredkovať hlavnú myšlienku rýchlejšie a pútavejšie.
Vlastný Google vyhľadávač na stránke vytvorenej vo WordPresse. Ako na to?
WordPress ponúka aj vlastné základné vyhľadávanie. Presnosť výsledkov z Google je však nepochybne vyššia. Preto sa vám možno bude hodiť návod, ako zakomponovať Google vyhľadávanie do webu vytvorenom vo WordPresse. Ako na to sa dozviete v tomto článku.
Ikona stránok favicon.ico – malý obrázok, ktorý nesmie chýbať na žiadnom webe
Favicon - malá ikonka, ktorú nájdete v prostredí internetu na mohým miestach. V okne prehliadača, v záložkách, vo vyhľadávaní, v histórii prehliadača aj inde. Prečo je dobré favicon používať a ako ju nasadiť na web? Dozviete sa to v tomto článku.
WordPress shortcody – ako ich vložiť na web a skrášliť tak obsah webu?
Radi by ste svoj web obohatili o grafy, videá, galérie, tlačidlá a iné funkcie? Poobzerajte sa po shortcodoch, ktoré pridajú do obsahu nové funkcie a výrazne vám uľahčia prácu. Poradíme vám, ako ich vo WordPresse využiť.
Ako správne merať návštevnosť webu vytvoreného vo WordPresse?
Zaujíma vás, koľko ľudí navštívi váš web a čo z jeho obsahu ich najviac upútalo? Všetko toto sa dá analytickými nástrojmi odmerať. Ako meracie nástroje na web implementovať a začať merať návštevnosť?
Tipy na zrýchlenie WordPressu
Vedeli ste, že rýchlejšie webové stránky sú navštevovanejšie? Na rýchlosť načítavania webu prihliadajú i samotné vyhľadávače. Aj ten najrozšírenejší - Google.
WordPress - začíname s optimalizáciou pre vyhľadávače
Chcete, aby bolo váš web na internete dobre vidieť? Myslite na optimalizáciu pre vyhľadávače. Dobre optimalizovaný web zabezpečí jeho vyššiu návštevnosť. Nie je to nič zložité. Základné kroky zvládnete sami, aj keď ste sa so SEO ešte nestretli.
WordPress widgety: čo sú widgety a ako ich využiť?
Widgety sú webové prvky, ktoré rozširujú WordPress o nové funkcionality. Ako widgety využiť? V tomto článku sa dozviete viac.
WordPress šablóny a ako ich používať
Vizuálna stránka každého webu je z veľkej časti ovplyvnená výberom šablóny. Prečítajte si, kde si ju môžete zadarmo stiahnuť a ako ju potom nainštalujete.
Pluginy pre WordPress: na čo sú a 4 pluginy zadarmo, ktoré musíte mať
WordPress je vďaka rozširujúcim modulom - pluginom, úžasne tvárny. S niekoľkými málo pluginmi môžete pridať ku svojim stránkam mnoho šikovných funkcií. Poradíme vám, ako na to aj ako nájsť tie najlepšie.
Ako na inštaláciu a základné nastavenia WordPressu
Vytvoriť web vo WordPresse zvládnu i začiatočníci. Systém je intuitívny, jednoduchý a kompletne v slovenčine, takže sa v ňom stránky tvoria jedna radosť. Poradíme vám, ako WordPress nainštalovať  a na čo sa pozrieť v jeho nastavení.