Tvorba webstránky základná

Čo je doména?
Doména, je stručne povedané adresa vašej internetovej stránky. Každý počítač, ktorý je pripojený do internetovej siete, musí mať unikátnu adresu, tzv. IP adresu. Tú tvoria viaceré číslice, napr. 192.168.1.0. (tvar zodpovedajúci IPv4 protokolu). Keďže adresu s takýmto názvom by si len málokto pamätal, bolo vytvorené doménové meno v tvare www.nazovdomeny.sk. Takýto názov je pre užívateľov ľahšie zapamätateľný a viac vypovedá o obsahu internetovej stránky.
Registrácia domény: ako vybrať názov domény? Odpovedáme na 3 najčastejšie otázky
Chcete si kúpiť doménu, ale neviete, akú vybrať? Pomôžeme vám s rozhodovaním. Zvoliť správnu adresu je dôležité. Dobrá doména predáva tovar či služby takmer sama. Naopak, nevhodný názov domény môže zákazníkov odradiť alebo spôsobiť, že vás ľudia na internete ani nenájdu.
Tvorba web stránok: 5 najčastejších chýb nových webstránok
Vytvárate svoj prvý web? Dajte si pozor na chyby, ktorých sa nováčikovia v online svete dopúšťajú. V našom článku sa dozviete, ktoré chyby sú najčastejšie.
Ako na tvorbu webstránky
Chcete mať vlastnú webstránku ale neviete ako na to? Dnes už je to našťastie hračka. Webstránku si dnes ľahko založíte sami, a to aj keď neviete vôbec nič o programovaní. Poradíme vám ako vytvoriť web od prvej myšlienky až po výber toho najlepšieho riešenia.
Tvorba webstránok: 3 otázky, ktoré je potrebné zodpovedať pred tvorbou webstránky
Tvorba webstránok je v dnešnej dobe tak jednoduchá, že ju hravo zvládnu aj seniori. Vždy je ale namieste starostlivá príprava. Prečítajte si, čo by ste si mali pred založením webu ujasniť.
Webstránka zadarmo: prečo ju (ne)mať?
Prečo platiť za niečo, čo môžem mať inde zadarmo, možno si poviete. Problém je ale v tom, že nedostanete rovnakú službu. Weby zadarmo sa totiž od tých platených výrazne líšia.
Čo je registrácia domény a kde ju vybaviť
Chcete mať vlastný web a neviete kde začať? Registrácia domény je prvý krok. V tomto článku vám poradíme, ako si zaregistrovať doménu