Tvorba webstránky základná

Čo je doména?
Doména, je stručne povedané adresa vašej internetovej stránky. Každý počítač, ktorý je pripojený do internetovej siete, musí mať unikátnu adresu, tzv. IP adresu. Tú tvoria viaceré číslice, napr. 192.168.1.0. (tvar zodpovedajúci IPv4 protokolu). Keďže adresu s takýmto názvom by si len málokto pamätal, bolo vytvorené doménové meno v tvare www.nazovdomeny.sk. Takýto názov je pre užívateľov ľahšie zapamätateľný a viac vypovedá o obsahu internetovej stránky.
Akú doménu vybrať? Odpovieme na 3 najčastejšie otázky
Chcete si kúpiť doménu, ale neviete, akú vybrať? Pomôžeme vám s rozhodovaním. Zvoliť tú správnu adresu je totiž veľmi dôležité. Dobrá doména predáva tovar či služby skoro sama, a naopak, nevhodná adresa môže zákazníkov odradiť alebo spôsobiť, že vás ľudia na internete ani nenájdu.
5 najčastejších chýb na nových webových stránkach
Vytvárate svoj prvý web? Dajte si pozor na chyby, ktorých sa nováčikovia v online svete dopúšťajú. V našom článku sa dozviete, ktoré chyby sú najčastejšie.
Ako vytvoriť web stránku
Chcete mať vlastnú webstránku ale neviete ako na to? Dnes už je to našťastie hračka. Webové stránky si ľahko založíte i sami, a to i keď neviete vôbec nič o programovaní. Poradíme vám ako vytvoriť web od prvej myšlienky až po výber toho najlepšieho riešenia.
3 otázky, ktoré je potrebné vyriešiť pred tvorbou webu
Tvorba webstránok je v dnešnej dobe tak jednoduchá, že ju hravo zvládnu aj seniori. Vždy je ale namieste starostlivá príprava. Prečítajte si, čo by ste si mali pred založením webu ujasniť.
Prečo (ne)mať web zadarmo
Prečo platiť za niečo, čo môžem mať inde zadarmo, možno si poviete. Problém je ale v tom, že nedostanete rovnakú službu. Weby zadarmo sa totiž od tých platených výrazne líšia.
Čo je registrácia domény a kde ju vybaviť
Chcete mať vlastný web a neviete kde začať? Registrácia domény je prvý krok. V tomto článku vám poradíme, ako si zaregistrovať doménu