Automatické zdieľanie príspevkov z WordPressu na sociálne siete. Ako na to?

Zviditeľnenie zaujímavého obsahu vášho webu cez sociálne siete ako Facebook a Twitter je dnes pre získanie vyššej návštevnosti nevyhnutné. Mnohé projekty na tom majú postavenú svoju existenciu. Publikum očakáva aktuality, ktoré sa k nemu zdieľaním cestou sociálnych sietí jednoducho dostanú, a vďaka tomu ich nemusí hľadať inde.

WordPress vám pomôže zdieľať obsah na vašom profile na sociálnej sieti automaticky. Nebudete tak tráviť čas ručným zdieľaním.

Zautomatizovať zasielanie príspevkov na Facebook môžete bezplatne každý. A podobne ako v iných prípadoch, aj tu sú k dispozícii pluginy WordPressu. Vhodnou voľbou je riešenie Publicize z balíčka Jetpack, ktorý vás prekvapí skvelými funkciami a vychytávkami. Odporúčame pozrieť si aj plugin NextScripts: Social Networks Auto-Poster či služby tretích strán.

1. Jetpack Publicize – automatické zdieľanie na Facebook, Twitter, LinkedIn…

Bezplatné riešenie Publicize je súčasťou balíčka Jetpack, na vývoji ktorého sa podieľal tím WordPressu. Umožní vám automatizovať zdieľanie na rôznych sociálnych sieťach, pričom jeho rozhranie je prehľadné a jednoduché. Zdieľanie sa dá nastaviť napr. pre tieto siete:

- Facebook
- Twitter
- Google+
- Tumblr
- LinkedIn
- Path

sociálne siete WordPress

Pred inštaláciou Jetpacku si skontrolujte, či máte na svojom webhostingu aktivovaný prístup k webu zo zahraničia. Po úspešnej inštalácii pluginu Jetpack prejdite do jeho nastavení a skontrolujte, či je modul Publicize aktivovaný. Ak nie, aktivujte ho kliknutím na tlačidlo „Activate“. Teraz prichádza na rad prepojenie s profilmi na sociálnych sieťach. Nasledujte tento postup:

- V nastavení WordPressu kliknite na Nastavenia -> Zdieľanie
- Kliknite na tlačidlo „Pridať ďalšie“ hneď vedľa loga sociálne siete, na ktorú chcete automatické publikovanie smerovať.
- K danej sociálnej sieti sa pripojte a autorizujte prepojenie.

sociálne siete WordPress

Postup bude rovnaký aj pre ostatné sociálne siete. Po úspešnom pridaní zvolených sociálnych sietí by ste v nastavení mali v pravom stĺpci vidieť blok „Publicize“ so zoznamom profilov, na ktoré bude príspevok po uverejnení automaticky nazdieľaný.

sociálne siete WordPress

Kliknutím na tlačidlo „Nastavenia“, resp. „Settings“, v pravom stĺpci nájdete detailné nastavenia a pred samotnou publikáciou si ešte viete vybrať, či chcete zaslať príspevok na všetky prepojené siete, alebo len na vybrané profily. V nastaveniach príspevku sa dá pridať aj vlastný komentár, ktorý čitatelia uvidia pri článku na sieťach. Ak nevyplníte nič, použije sa titulok priamo z článku.

2. {SNAP} NextScripts: Social Networks Auto-Poster s možnosťou detailných nastavení

Po bleskovej inštalácii {SNAP} môžete v menu „Nastavenia“ -> „Social Networks Auto Poster“ začať pridávať vlastné profily zo sociálnych sietí. V bezplatnej verzii nájdete tieto:

sociálne siete WordPress

- Blogger/Blogspot
- Evernote
- Facebook
- LinkedIn
- Google+
- Reddit
- Twitter
- Tumblr
- vKontakte
- A mnoho ďalších, viď oficiálny web

Pri väčšine pluginov a služieb pre automatické zdieľanie na sociálnych sieťach sa zobrazuje krátka informácia o tom, cez akú službu bol príspevok zdieľaný. SNAP na rozdiel od iných takúto hlášku nezobrazuje. Vďaka tomu príspevok vyzerá, tak ako keby ho zdieľal človek.

sociálne siete WordPress

Bezplatná verzia vám postačí pre väčšinu dôležitých funkcií. Priplatiť si bude treba za niektoré funkcie ako napr. plánovanie príspevkov. PRO verzia stojí 50 dolárov (asi 45 €). Výhodou tohto riešenia sú možnosti veľmi detailného nastavenia.

3. Chcete zdieľať bez inštalácie pluginu? Odporúčame IFTTT alebo Buffer

Ak vás nebaví inštalácia pluginov, siahnite po externých službách. Tie sa napoja na RSS stream vášho webu a automaticky si z neho stiahnu informácie o nových článkoch a obsahu. V základe má váš feed adresu v tvare:

- http://google.sk/?feed=rss

Časť za posledným lomítkom vedie k RSS feedu. Pri WordPress stránkach tak stačí napísať svoju stránku a za lomítko potom bez úvodzoviek „?feed=rss“.

Následne zvoľte jednu zo služieb v štýle Bufferu či prepracované IFTTT. Buffer slúži priamo na zdieľanie na sociálne siete. IFTTT umožňuje nastaviť, aké budú reakcie na jednotlivé udalosti. Využiteľný je pre prvky inteligentnej domácnosti ale i pre také aktivity, ako je automatické zdieľanie. Návod ako automatické zdieľanie pomocou IFTTT nastaviť, zhliadnete vo videu nižšie.

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 4.5/5

Počet hlasov: 6