Zmena URL adresy prihlasovacej stránky WordPress. Vychytávka ako zvýšiť bezpečnosť webu.

Zmenou adresy prihlasovacej stránky WordPress jednoducho a efektívne ochránite svoje web pred robotmi a útočníkmi. Ak útočníkom chcete znížiť šance, čítajte ďalej.

Útoky robotov na web v podstate prebiehajú skúškou najčastejších hesiel, ktoré sa snažia prelomiť a nabúrať sa do administrácie vášho webu. Ak by prihlasovaciu adresu webu robot nepoznal, nemusí sa do administrácie vedieť ani dostať. Táto metóda môže pomôcť odstrániť podstatnú časť neželanej záťaže spomaľujúcej váš web. Navyše si adresu prihlásenia môžete prispôsobiť tak aby sa ľahšie pamätala.

Defaultne je prihlasovacia stránka WordPress administrácie v takomto tvare www.vasa-webova-adresa.sk/wp-login.php. Používa sa aj skrátená verzia www.vasa-webova-adresa.sk/login. Po otvorení URL sa zobrazí logo redakčného systému a políčka pre zadanie užívateľského mena a hesla.

WordPress prihlasovacia stránka

Úpravu adresy je možné urobiť použítím špecializovaných pluginov, ktoré poskytujú jednoduchú cestu ku zmene adresy bez rizika urobenia chýb. Adresu by bolo síce možné upraviť aj zásahom do príslušného .php súboru, takýto zásah však veľmi neodporúčame. WordPress totiž pri každej aktualizácii opätovne vytvorí súbor prihlasovacej stránky. Prepísal by tak vaše úpravy, čo by mohlo priniesť zbytočné problémy.

1. WPS Hide Login: plugin pre jednoduchú a rýchlu zmenu URL adresy administrácie vo WordPress

Bezplatný plugin WPS Hide Login dokáže na niekoľko kliknutí vykonať zmenu adresy prihlasovacej stránky vášho webu v CMS WordPress. Plugin je autormi priebežne aktualizovaný a má výborné recenzie užívateľov.

WPS hide login

Ako na inštaláciu pluginu?:

1. Pihláste sa do administrácie webu vo WordPress a zvoľte „Pluginy“ > „Inštalácia Pluginov“.

2. Hľadajte „WPS Hide Login“.

3. Zvoľte „Inštalovať“ a plugin hneď aktivujte pomocou tlačidla „Aktivovať“.

4. Po aktivácii v menu „Nastavenia“ pribudla položka „WPS Hide Login“.

WPS hide login nastavenie

5. Kliknite na ňu a uvidíte jednoduché pole, do ktorého môžete napísať novú adresu za lomítkom.

6. Napíšte zvolenú adresu (je potrebné si zapamätať jej názov), v našom prípade to je www.vase-webova-adresa.cz/prihlaseni, a zvoľte „Uložiť zmeny“.

7. Hotovo. Prihlasovacia stránka je dostupná na novej adrese.

Aj keď je WordPress vývojármi priebežne aktualizovaný, otázka bezpečnosti webu bežiaceho vo WordPress si vždy zaslúži dostatok pozornosti a prevencie pred napadnutím. Zmena URL adresy prihlasovacej stránky je jednou z ciest ako web vo WordPress ochrániť pred nechcenými útokmi robotov a hackerov.

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 4.8/5

Počet hlasov: 4