O spoločnosti ACTIVE 24

ACTIVE 24, s.r.o. sa zaoberá webhostingom a registráciou domén od roku 1996. Ponúkame širokú škálu internetových služieb pre webové stránky a online projekty. Umožňujeme registráciu domén na desiatkach rôznych koncoviek (TLD). Poskytujeme zdieľaný i privátny hosting a managed servery na mieru. Ponúkame riešenia pre jednoduchú tvorbu a správu webových stránok a e-shopov a množstvo súvisiacich služieb.

Všetkým našim službám zaisťujeme nonstop zákaznícku podporu 24 hodín 7 dní v týždni prostredníctvom telefónu, chatu a e-mailu. Veríme, že tak našim používateľom pomáhame čeliť každodenným nástrahám turbulentného rozvoja internetového sveta.

Poskytovať stabilné služby na vysokej technickej úrovni je pre nás kľúčové. Preto pravidelne investujeme do potrebnej infraštruktúry a venujeme sa inováciám. Vaše weby a domény sú pre nás na prvom mieste.

Záleží nám na prostredí, v ktorom žijeme, preto na napájanie serverov v našom datacentre využívame od januára 2020 výhradne energiu z obnoviteľných zdrojov.

Technické zázemie

Našim cieľom je úspech online projektov našich zákazníkov, ktorým poskytujeme maximálne spoľahlivé a moderné technické zázemie. Chápeme, že to je možné dosiahnuť len za cenu neustálych inovácií a preto pravidelne investujeme do používaných technológií, hardware-u a používateľských nástrojov.

Prevádzkujeme servery v modernom datacentre DC Tower a v geograficky oddelenom záložnom datacentre. Všetky služby a dáta našich zákazníkov denne zálohujeme.

Vďaka tomu sú naše služby spoľahlivé, majú vysoký uptime a garantovanú kvalitu.

Sídlo a ľudia

ACTIVE 24 sídli v Prahe a má 49 zamestnancov. Súčasným majiteľom je dánska investičná spoločnosť Axcel. Od roku 2016 poskytujeme služby aj zákazníkom v Španielsku, Holandsku, Nemecku a vo Veľkej Británii.

1996

združenie Globe Internet

1997

Globe Internet, s.r.o.

2003

vstupujeme na slovenský trh

2004

zmena vlastníka a značky z Globe Internet, s.r.o. na ACTIVE 24, s.r.o.

2008

DNSSEC pre .CZ domény

2009

zaregistrovaných 100 tisíc .CZ domén

2010

multihosting – 1 priestor pre viac webov 

2011

certifikovaný registrátor CZ.NIC – päť hviezdičiek

2014

presun do datacentra DC Tower

2015

webhosting s neobmedzeným priestorom

2016

naše služby využíva 100 000 zákazníkov, spravujeme služby zákazníkov ACTIVE 24 na holandskom, španielskom, nemeckom a britskom trhu

2017

spoločnosť oslavuje 20 rokov na trhu

2018

Zmena vlastníka - nový vlastník dánska investičná spoločnosť Axcel