Ako na WordPress

Ako na inštaláciu a základné nastavenia WordPressu

Vytvoriť web vo WordPresse zvládnu hravo i začiatočníci. Systém je intuitívny, jednoduchý a kompletne v slovenčine, takže sa v ňom stránky tvoria jedna radosť. Poradíme vám, ako WordPress nainštalovať i na čo sa pozrieť v nastavení.

Viac informácií

WordPress šablóny a ako ich používať

Vizuálna stránka každého webu je z veľkej časti ovplyvnená práve šablónou. Prečítajte si, kde si ju môžete zadarmo stiahnuť a ako ju potom nainštalujete. Ak máte za sebou inštaláciu a nastavenie WordPressu, je vhodné popremýšľať o tom, do akej šablóny svoje stránky oblečiete. Víťazná šablóna totiž udá tón celému webu.

Viac informácií

WordPress - začíname s optimalizáciou pre vyhľadávače

Chcete aby bolo váš web na internete dobre vidieť? Myslite na optimalizáciu pre vyhľadávače. Dobre optimalizovaný web zabezpečí jeho vyššiu návštevnosť. Nie je to nič zložité. Základné kroky zvládnete sami, i keď ste sa so SEO ešte nestretli.

Viac informácií

Ako správne merať návštevnosť webu vytvorenom vo WordPresse?

Zaujíma vás koľko ľudí navštívi váš web a čo z jeho obsahu ich najviac upútalo? Všetko toto sa dá analytickými nástrojmi odmerať. Ako meracie nástroje na web implementovať a začať merať návštevnosť?

Viac informácií

Ikona webstránky favicon.ico – malý obrázok, ktorý veľa napovie

Favicon - malá ikonka ktorú nájdete v prostredí internetu na mohým miestach. V okne prehliadača, v záložkách, vo vyhľadávaní, v histórii prehliadača aj inde. Prečo je dobré favicon používať a ako ju nasadiť na web? Dozviete sa to v tomto článku.

Viac informácií

Ako obohatiť web vo WordPresse o video?

Pre lepšie udržanie pozornosti návštevníka vašej webovej stránky, sa odporúča obohatiť obsah web o vizuálne formáty. Populárne sú dnes najmä videá. Video dokáže návštevníkovi webu sprostredkovať hlavnú myšlienku rýchlejšie a pútavejšie.

Viac informácií

Automatické zdieľanie príspevkov z WordPressu na sociálne siete. Ako na to?

Zviditeľanie zaujímavého obsahu vášho webu cez sociálne siete ako Facebook a Twitter je dnes pre získanie vyššej návštevnosti nevyhnutné. Mnohé projekty na tom majú postavenú svoju existenciu. Publikum očakáva aktuality, ktoré sa k nemu zdieľaním cestou sociálnych sietí jednoducho dostanú a to ho nemusí hľadať inde.

Viac informácií

Viem vypnúť WordPress komentáre, alebo ich nahradiť lepšími?

WordPress ponúka integrované komentáre, často obsahujúce len základné funkcie, ktoré sú postačujúce pre jednoduché webové stránky. Ak chcete rozšírené viac, siahnite po pokročilejších alternatívach, ktoré umožnia ľahko meniť vzhľad diskusie, podporujú užívateľské hlasovanie či prihlásenie cez sociálne siete.

Viac informácií

Ako na viacjazyčnú stránku vo WordPresse?

Navševujú váš web ľudia z viacerých kútov sveta? Chcete im pripraviť obsah na mieru v jazyku ktorému budú rozumieť? Vďaka pluginom môžete Wordpress naučiť „hovoriť“ aj niekoľkými cudzími jazykmi.

Viac informácií

RSS vo WordPresse – ako túto technológiu správne nastaviť?

Odporúča sa dať si záležať na úprave náhľadu Worpress príspevkov pred ich zdieľaním na sociálnych sieťach. Úpravy sa oplatia kvôli lepšej viditeľnosti a zdieľaniu webu. Navyše sa tým odlíšite od ostatných. V tomto článku sa naučíme ako zmeniť obrázok a text, ktorý sa zobrazí pri zdieľaní na dvoch obľúbených sociálnych sieťach.

Viac informácií

Pluginy pre WordPress: na čo sú a 4 pluginy zadarmo, ktoré musíte mať

WordPress je vďaka rozširujúcim modulom úžasne tvárny. S niekoľkými málo pluginmi môžete pridať ku svojim stránkam mnoho šikovných funkcií. Poradíme vám ako na to i ako nájsť tie najlepšie.

Viac informácií

WordPress widgety: čo sú widgety a ako ich využiť?

Widgety sú webové prvky, ktoré rozširujú WordPress o nové funkcionality. Ako widgety využiť? V tomto článku sa dozviete viac.

Viac informácií

Tipy na zrýchlenie WordPressu

Vedeli ste, že rýchlejšie webové stránky sú navštevovanejšie? Na rýchlosť načítavania webu prihliadajú i samotné vyhľadávače. Aj ten najrozšírenejší - Google.

Viac informácií

WordPress – ako web obohatiť o interaktívne prvky?

Radi by ste svoj web obohatili o grafy, videá, galérie, tlačidlá a iné funkcie? Poobzerajte sa po shortcodoch, ktoré pridajú do obsahu nové funkcie a výrazne vám uľahčia prácu. Poradíme vám ako ich vo WordPresse využiť.

Viac informácií

Vlastný Google vyhľadávač na stránke vytvorenej vo Wordpresse. Ako na to?

WordPress ponúka aj vlastné základné vyhľadávanie. Presnosť výsledkov z Google je však nepochybne vyššia. Preto sa vám možno bude hodiť návod ako zakomponovať Google vyhľadávanie do webu vytvorenom vo Wordpresse. Ako na to, sa dozviete v tomto článku.

Viac informácií

Ako vo WordPresse vytvoriť kontaktný formulár ktorý odosiela e-maily?

Mnohé weby si kladú za cieľ predať a urobiť z návštevníka webu zákazníka. Použitie kontaktného formulára na webe vám tieto ciele pomôže naplniť. Aké riešenie pre kontaktné formuláre vo WordPresse využiť a ako s nimi pracovať?

Viac informácií

Ako na migráciu WordPress webu na nový hosting alebo inú doménu?

Platíte nevyhovujúci či predražený hosting u súčasného poskytovateľa len preto, že nemáte chuť migrovať web inam? Komplexné redakčné systémy zložené z tisícov súborov a databáz, sa zdajú byť príliš zložité na presun. Možno vás v tomto článku potešíme. Ukážeme si ako presunúť web vytvorený vo WordPresse na nový hosting či doménu ľahko a bez zložitého nastavovania.

Viac informácií

Internetový obchod na WordPresse a ešte zadarmo? Je tu WooCommerce!

Vedeli ste, že s redakčným systémom WordPress si okrem webovej stránky dokážete vytvoriť a spravovať aj internetový obchod? Ako si na tomto najrozšírenejšom CMS súčasnosti vytvoriť internetový obchod s vhodnou šablónou?

Viac informácií

RSS vo WordPresse – ako túto technológiu správne nastaviť?

RSS je skratka pre tzv. Really Simple Syndication. Táto jednoduchá technológia znamenala doslova revolúciu v konzumácii obsahu. RSS umožňuje príjem upozornení na najnovšie správy a články z čitateľsky obľúbených webov bez toho aby čitatelia web priamo navštívili.

Viac informácií

Kde hľadať vhodné bezplatné šablóny pre WordPress?

Pred výstavbou webu vo WordPresse budete postavení pred voľbu vhodnej šablóny - akejsi predlohy podľa ktorej budete svoj web budovť. Na výber je množstvo dobre prepracovaných platených šablón, no dajú sa nájsť aj naozaj kvalitné, a k tomu bezplatné šablóny. Viete kde ich nájdete?

Viac informácií

Ako zabezpečiť WordPress použitím súboru .htaccess?

Otázka bezpečnosti prevádzky webovej stránky je v súčasnom období čoraz aktuálnejšia. Spravujete svoj web vo WordPress? V tomto článku ponúkame praktické rady s konkrétnymi príkladmi zabezpečenia webovej stránky vytvorenej vo WordPress pomocou použitia súboru .htaccess.

Viac informácií

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhlásenie o ochrane osobných údajov.