SSL/TLS

Certifikáty SSL / TLS zaisťujú šifrovaný prenos dát prostredníctvom protokolu HTTPS. Hyper Text Transfer Protocol Secure (skrátene HTTPS) je protokol cez ktorý sa bezpečne prenášajú dáta medzi internetovým prehliadačom a webstránkou na ktorú sa pripájate.  

SSL certifikát zvýši dôveryhodnosť webstránky a internetového obchodu pri prenose údajov vyplnených vašimi zákazníkmi (meno, adresa, prihlasovacie údaje alebo informácie o kreditnej karte) na vlastníka domény, ktorý web prevádzkuje. Webstránky s SSL certifikátom majú potenciál na lepšie pozície v organickom vyhľadávaní Google.

Rapid SSL

Rapid SSL

Základný certifikát

Rýchle základné overenie držiteľa certifikačnou autoritou.

33,99 €  akcia 29,99 € bez DPH za rok

(36 € s DPH)

Rapid SSL Wildcard

Rapid SSL Wildcard

Certifikát pre subdomény

Umožňuje chrániť jedným SSL certifikátom všetky subdomény.

119,99 € bez DPH

(144 € s DPH)

Zaisťujeme bezpečnosť a dôveryhodnosť

Viac informácií o certifikátoch

Rapid SSL

Cenovo najdostupnejší SSL certifikát. Validácia prebieha len na úrovni overenia domény, zaslaním potvrdzovacieho e-mailu. Výhodou je rýchle vystavenie certifikačnou autoritou, často v priebehu niekoľkých minút. Odporúčame pre projekty, pre ktoré je prioritou rýchlosť získania certifikátu, účelnosť zabezpečenia a výhodná cena. Uplatní sa tam, kde je vyžadovaná SSL komunikácia a nie je nutné overenie spoločnosti a vyšší typ zabezpečenia. Pri prelomení ručí Rapid až 10 000 $.

Thawte SSL 123

Typovo podobný certifikát ako RapidSSL je cenovo najdostupnejší SSL certifikát od certifikačnej autority Thawte. Validácia prebieha len na úrovni overenia domény a vďaka tomu môže byť certifikát vystavený certifikačnou autoritou obratom, behom niekoľkých minút. SSL 123 sa od RapidSSL líši predovšetkým vyššou hodnotou záruky za prelomenie SSL. Pri prelomení ručí Thawte až 500 000 $.

Rapid SSL Wildcard

Tento certifikát zabezpečuje hlavnú doménu a aj všetky jej subdomény (napr. *.active24.sk), z toho dôvodu sa nazýva aj “hviezdičkový“. Výhodou je rýchle vystavenie na základe overenia domény potvrdením z príslušnej e-mailovej adresy. Hodí sa pre zabezpečenie SSL komunikácie, u ktorej nie je vyžadované overenie spoločnosti a vyšší typ zabezpečenia. Pri prelomení ručí Rapid až 5 000 $.

Thawte Web Server (OV)

Thawte Web Server SSL certifikát zaisťuje kompletnú identifikáciu a overenie spoločnosti, pre ktorú je vystavený, deklaruje teda, kto je prevádzkovateľom takto zabezpečených webových stránok. Z toho dôvodu ho odporúčame pre všetky webové projekty a aplikácie, pre ktoré je dôležité zdôrazniť dôveryhodnosť a bezpečnosť. Využitie nachádza najčastejšie pre komerčné projekty, ako sú e-shopy, rezervačné systémy a firemné weby alebo pre verejné projekty.  Certifikačná autorita dohľadáva údaje o spoločnosti vo verejne dostupných telefónnych zoznamoch a kontaktuje vlastníka telefonicky. Pri prelomení ručí Thawte až 1 250 000 $.

Thawte Web Server (EV)

Patrí do najdôveryhodnejšej kategórie SSL certifikátov, ktoré sa vďaka rozšírenému overeniu EV (Extended Validation) vo webových prehliadačoch zobrazuje s výrazným zeleným pruhom s názvom organizácie.  Zabezpečenie projektov EV certifikátom zvyšuje dôveryhodnosť a prestíž prevádzkovateľa, pretože ten je overený certifikačnou autoritou podľa najprísnejších štandardov. Využitie nachádza u projektov s požiadavkou na najvyšší stupeň dôveryhodnosti, napríklad v bankovom a finančom sektore je samozrejmosťou.  Certifikačná autorita preveruje spoločnosť omnoho dôkladnejšie a k overeniu vyžaduje zaslanie overených dokumentov poštou. Pri prelomení ručí Thawte až 1 500 000 $.

San SSL Web Server (EV)

Thawte Web Server s rozšíreným overením podporuje technológiu SAN/UC, ktorá umožňuje zabezpečiť jedným SSL certifikátom viac rôznych domén. Usporí vám tak náklady na SSL zabezpečenie, ak potrebujete zabezpečiť viac webových projektov. Výhodou tohoto certifikátu je, že vám umožní meniť a pridávať ďalšie domény i behom platnosti vydaného certifikátu. Nemôžete meniť len hlavnú doménu. Pri prelomení ručí Thawte až 1 500 000 $.

Tento certifikát môžete použiť ako rozšírenie Thawte Web Server (EV) pre ďalšie domény a môžete si ho objednať cez autorizovanú požiadavku v Zákazníckom centre.

NÁVODY A TIPY

Potrebujete radu?

Čo je SSL?

SSL, z angličtiny Secure Sockets Layer protokol, je typ zabezpečenia, ktorý šifruje komunikáciu, teda prijímané a odosielané dáta kolujúce medzi stránkami, servermi a používateľmi. Pri neustálom zvyšovaní bezpečnosti online prostredia je dnes už SSL certifikát štandardom, ktorým by mal každý majiteľ zabezpečiť svoje webstránky.