Novým vlastníkom ACTIVE 24 sa stala dánska investičná spoločnosť Axcel

18. júna 2018

Doterajší vlastník spoločnosti ACTIVE 24, nórska Visma, predáva Axcelu celú svoju hostingovú divíziu, ktorá okrem značky ACTIVE 24 zahŕňa aj švédsku Loopiu. Spolu tieto spoločnosti poskytujú služby zhruba 350 tisícom zákazníkov na ôsmich európskych trhoch.

ACTIVE 24 v minulom roku oslávila dvadsať rokov pôsobenia na českom trhu a za toto obdobie zmenila svojho vlastníka po štvrtýkrát. Pôvodnú firmu pôsobiacu pod názvom Globe Internet odkúpila od českých zakladateľov v roku 2004 Active ISP, v roku 2006 celú Active ISP prevzala nórska skupina Mamut ASA, ktorá v roku 2011 prešla do vlastníctva spoločnosti Visma. Tá teraz predáva všetky svoje webhostingové aktivity investičnej spoločnosti Axcel.

ACTIVE 24 patrí k významným hráčom na českej webhostingovej scéne a svoje služby poskytuje aj zákazníkom na Slovensku, v Holandsku, Španielsku, Veľkej Británii a Nemecku.

Axcel je investičná spoločnosť s hlavným sídlom v Kodani, založená v roku 1994. Spravuje kapitál súkromných investorov a investuje predovšetkým do stredne veľkých podnikov v rôznych odvetviach, u ktorých vidí veľký potenciál pre prirodzený rast i príležitosť na ďalšie akvizície. V súčasnosti disponuje piatimi fondami s celkovým kapitálom v hodnote 2 miliardy eur. Axcel doteraz neinvestoval do hostingového odvetvia, ale vlastní IT spoločnosti Consica a EG.

„Axcel je finančne silný a skúsený investor, ktorého sme po mnohých rokoch stabilného prirodzeného rastu potrebovali na to, aby sme mohli realizovať nové strategické ciele, “ hovorí Petr Šmída, konateľ ACTIVE 24, „Teším sa, že ACTIVE 24 a Loopia využijú skúsenosti svojho nového vlastníka na posilnenie svojho postavenia nielen ďalším organickým rastom, ale i formou akvizícií.“


ACTIVE 24, s.r.o. je popredný poskytovateľ webhostingových služieb a registrátor domén. Spoločnosť sa zameriava na malé a stredné podniky, ktorým ponúka kompletné internetové riešenia. Ide predovšetkým o  webhosting vrátane riešení pre tvorbu a správu webu, e-maily a serverové riešenia s garantovaným výkonom. ACTIVE 24 dôsledne sleduje a rozvíja súčasné trendy technického vývoja a naslúcha potrebám zákazníkov, vďaka čomu môže ponúkať služby vo vysokej technickej kvalite a s kvalitnou zákazníckou podporou. ACTIVE 24 je firmou s preverenou históriou a vo svojom odbore pôsobí viac ako 20 rokov.

ACTIVE 24:
Petr Šmída, konateľ
e-mail: smida.petr@active24.cz