Loopia Group, do ktorej patrí aj ACTIVE 24, kupuje hostingový biznis Binero Group AB (publ.) a posilňuje svoju vedúcu pozíciu na švédskom hostingovom trhu

Loopia podpísala zmluvu o akvizícii webhostingového biznisu spoločnosti Binero Group AB (publ.) vo Švédsku a v Nemecku. Spoločnosť poskytuje malým a stredným podnikom i jednotlivcom webhosting a registráciu domén, uzatvorenie transakcie sa očakáva k 31. augustu 2019. Pre Loopiu je to ďalší krok na ceste k poskytovaniu ešte lepšieho užívateľského komfortu mnohým zákazníkom.

Spoločnosť, ktorú Loopia kupuje, poskytuje webhosting a registráciu domén malým a stredným firmám a jednotlivcom na základe predplatného. Jej zákaznícka báza a služby dobre zapadajú do skupiny Loopia Group a novo posilnený tím je pripravený naplniť ambície dodávať zákazníkom špičkový užívateľský komfort, technologické inovácie a vynikajúcu lokálnu zákaznícku podporu. Kúpna cena je približne 380 miliónov švédskych korún.

S nadšením vítame nových zamestnancov a zákazníkov v skupine Loopia Group. Spoločne budeme jednoznačným lídrom vo Švédsku a silnejším hráčom v Nemecku. Posilňujú sa tým naše možnosti investovať do užívateľského komfortu našich zákazníkov”, hovorí Sara Laurell, CEO Loopia Group.

Loopia Group je inovatívny európsky poskytovateľ služieb v oblasti webhostingu a služieb k webovým stránkam, ktorý operuje vo Švédsku, v strednej Európe a v krajinách západnej Európy. Toto je dôležitý míľnik v ďalšom raste Loopia Group a nadväzuje na už prebehnuté akvizície spoločností  .SE Direkt so 116 000 doménami vo Švédsku, ktorá prebehla 12. februára 2019 a WebSupport - jednotky na Slovensku z 31. marca 2019.

Od júna 2018 je vlastníkom Loopia Group spoločnosť Axcel, severská súkromná investičná firma, ktorá sa zameriava na spoločnosti na stredne veľkých trhoch. ABG Sundal Collier sa na transakcii podieľal ako výhradný finančný poradca.

O Loopia Group

Loopia je inovatívna európska spoločnosť, poskytujúca webhostingové služby najmä vo Švédsku, v Českej republike ako ACTIVE 24 a na Slovensku ako WebSupport. Loopia poskytuje služby aj zákazníkom v Nemecku, Veľkej Británii, Holandsku, Nórsku, Srbsku a Španielsku.

Viac informácií na  https://loopiagroup.com/

O Binero Group

Binero Group je švédska spoločnosť so širokou škálou služieb v oblasti hostingu a cloudových riešení. Je obchodovateľná  na burze Nasdaq First North, ticker BINERO.

Pre viac informácií, navštívte https://binerogroup.com/

Pro více informací prosím kontaktujte: Sara Laurell, CEO Loopia Group, +46 72 708 4848, sara.laurell@loopiagroup.com