Viem vypnúť WordPress komentáre, alebo ich nahradiť lepšími?

WordPress ponúka integrované komentáre, často obsahujúce len základné funkcie, ktoré sú postačujúce pre jednoduché webové stránky. Ak chcete rozšírené viac, siahnite po pokročilejších alternatívach, ktoré umožnia ľahko meniť vzhľad diskusie, podporujú užívateľské hlasovanie či prihlásenie cez sociálne siete.

Nastavenie integrovaných diskusií vo WordPresse je pomerne obmedzené. Ak máte v pláne nastavenie pokročilejších funkcií, našťastie existuje niekoľko, a to dokonca bezplatných možností.

wpDiscuz – pokročilé komentáre do WordPressu zadarmo

Bezplatný diskusný plugin wpDiscuz nainštalujete rýchlo a dokážete ním nahradiť WordPress komentáre. Do nastavení môžete pridať mnoho nových položiek. Výhodou je, že nemusíte nič meniť v zdrojovom kóde, ani pridávať nové diskusie pod súčasné články. Nastavenie prebehne automaticky.

diskusia

wpDiscus ponúka napríklad tieto funkcie:

- Automatické obnovovanie – viete si nstaviť časový interval, po ktorom dôjde ku znovunačítaniu diskusie, prípadne k zobrazeniu informácie o tom, že pribudli nové komentáre. Funkciu oceníte u magazínov a blogov, kde sú užívatelia v diskusiách viac aktívni.
- Zobraziť/skryť – záložka slúži na triedenie užívateľov. Nastaviť môžete užívateľov, ktorým umožníte vidieť určité funkcie či tlačidlá. Neprihláseným užívateľom môžete napríklad skryť tlačidlo „Odpovedať“ a pod.
- Štýl – záložka, kde sa nastavuje vzhľad výsledných komentárov a diskusie.
- Užívateľské hodnotenie – užívatelia si sami môžu navzájom hodnotiť príspevky a moderovať tak diskusiu.

Disqus

Plugin podporuje slovenskú lokalizáciu, čo uľahčuje nastavenie. Vzhľad diskusie je jednou z prvých ktorú môžete chcieť upraviť. Vzhľad nastavíte v záložke „Štýl“. Zmeniť môžete mnohé, od farby písma až po jednotlivé polia a nechýbajú ani rôzne varianty pre prihlásených či odhlásených užívateľov.

Aby ste užívateľov nelimitovali podmienkou byť prihlásený, môžete povoliť komentovanie bez nutnosti registrácie. Ďalším zaujímavým variantom je registrácia či prihlásenie cez profily na sociálnych sieťach. wpDiscuz podporuje štvoricu najčastejších pluginov pre sociálne prihlásenie, vďaka čomu sa užívatelia môžu registrovať do diskusie cez svoj profil na Facebooku, Google, vKontakte či LinkedIn (+ cca 30 ďalších služieb).

Facebook komentáre vo WordPresse

Mnohí správcovia webov využívajú pre nastavenie komentárov služby tretích strán. Napríklad Facebook komentáre na webových stránkach sú pomerne často využívané. Má to však jedno obmedzenie. Užívatelia bez konta na tejto sociálnej sieti, nebudú môcť pridať komentár.

Facebook

WordPress komentáre je možné nahradiť Facebookovými použitím špecializovaného pluginu. Populárnym je bezplatný Facebook Comments, ktorý je navyše ľahko nastaviteľný.

Nastavenie Facebooku

Po inštalácii je potrebné prepojiť plugin s Facebook aplikáciou. Túto aplikáciu je možné vytvoriť niekoľkými kliknutiami priamo v nastavení pluginu. V nastavení sa dá vybrať koľko príspevkov bude zobrazených, kto je moderátorom diskusií na danom webe alebo kde sa má diskusia objavovať.

Dajú sa vypnúť komentáre vo WordPresse aj u konkrétnych príspevkov?

Nie pre každý typ stránok sú komentáre nutné a vhodné. V základnom nastavení sú u príspevkov vo WordPresse komentáre zapnuté a zobrazujú sa pri nastavení šablóny pod textom. Komentáre sa dajú vypnúť podľa nasledujúceho návodu:

1. V administrácii kliknite na „Nastavenia
2. Kliknite na položku „Komentáre
3. Tu zrušte zaškrtnutie voľby „Povoliť návštevníkom webu pridávať komentáre k novým článkom“
4. Uložte zmenu nastavení

Komentáre

Treba brať do úvahy, že ak ste komentáre vypli až potom ako ste článok vytvorili, u príspevkov vydaných pred zmenou nastavení budú komentáre stále viditeľné. Odporúčame otvoriť v administrácii záložku „Príspevky“ a po nájazde myšou na jednotlivé príspevky vybrať možnosž „Rýchle úpravy“. Tu môžete odškrtnúť voľbu „Povoliť komentáre“. Tak vypenete diskusiu pod jednotlivými príspevkami.

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhlásenie o ochrane osobných údajov.