Ako na zmenu náhľadu WordPress príspevku na sociálnych sieťach

Odporúča sa dať si záležať na úprave náhľadu Worpress príspevkov pred ich zdieľaním na sociálnych sieťach. Úpravy sa oplatia kvôli lepšej viditeľnosti a zdieľaniu webu. Navyše sa tým odlíšite od ostatných. V tomto článku sa naučíme ako zmeniť obrázok a text, ktorý sa zobrazí pri zdieľaní na dvoch obľúbených sociálnych sieťach.

Ako sa dá zmeniť náhľad príspevku?

Píšeme tu o tzv. thumbnail - stručnom náhľade príspevku, ktorý sa zobrazí na Facebooku potom, ako v príspevku odkážete na nejakú webovú stránku – obrázok, titulka a úryvok textu. Stáva sa, že si s tým sociálne siete poradia sami a výsledok môže byť uspokojivý. Môže sa však hodiť náhľad prispôsobiť.

Náhled insmart

Bez úprav si sociálne siete ako náhľad vezmú úvodný obrázok príspevku, jeho názov a niekoľko úvodných slov. Postačí to užívateľovi?

Najľahšia cesta je využitie bezplatého pluginu Yoast, ktorý pre SEO webových stránok spravovaných vo WordPresse odporúčame. Tento plugin totiž obsahuje funkciu pomocou ktorej môžete upravovať náhľad obrázkov pre jednotlivé sociálne siete.

Po inštalácii pluginu sa kontrolný panel Yoastu zobrazí priamo pod panelom editácií potom ako vytvárate alebo meníte príspovek či stránku webu. Vyhľadajte si symbol sociálnej siete, kliknite na neho a jednoducho zmeňte titulku, popis aj obrázok pre Facebook či Twitter.

Text k prispevku

Pozornosť venujte aj textu, ktorý k zdieľanému príspevku uvediete. Nie je nutné aby sa tento text zhodoval s perexom textu. Trefne zhrňte obsah, ktorý bude čitateľa nabádať na rozkliknutie a následné prečítanie príspevku.

Popisok na Twitter

Načo meniť náhľad príspevku pre sociálne siete?

Vzhľadom na popularitu WordPressu je možné povedať, že zdieľanie cez sociálne siete denne na weby vytvorené vo WordPress privedie milióny návštevníkov. Preto je dobré tomu venovať dostatok pozornosti vrátane náhľadu, ktorý medzi množstvom príspevkov koluje.

Sociálne siete pri zdieľaní príspevku využívajú tzv. metadáta – titulku a popis, ak chcete snippet, krátky text, ktorý čitateľom načrtne obsah príspevku. Keď starostlivo zvolíte orázok, titulku a popis, zvyšujete tak šance, že váš príspevok zaujme a návštevnosť vášho webu sa zvýši.

Čo ak nefunguje obrázok náhľadu na Facebooku?

Stáva sa, že sa odkaz pridávaný na Facebook zobrazuje bez náhľadového obrázka. Aj v takom prípade jestvuje riešenie. Na stránke Facebook Open Graph Debugger ručne vložte svoj odkaz a kliknite na tlačidlo „Debug“ alebo na „Scrape again“. Facebook následne opätovne načíta údaje z vybranej stránky a opraví si zaznamenané informácie. Následne skúste vložiť odkaz opäť. Teraz by to už malo byť správne.

Správne nastavený post

Rovnaký postup je možné použiť aj v prípade, že ste už článek na sociálne siete uverejnili a chcete pre ďalšie zdieľanie upraviť náhľadový obrázok či popisky. Príspevky, ktoré boli zdieľané skôr sa sice nezmenia, no nové zdieľania sa zobrazia s už novými informáciami.

 

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhlásenie o ochrane osobných údajov.