Prenájom e-shopu alebo e-shop na mieru? Poradíme, kedy sa čo vyplatí

Dnes je tvorba e-shopov tak jednoduchá, že si ich bežne zakládajú študenti, mamičky na materskej i ľudia dôchodcovia. Využívajú pritom buď hotové riešenia alebo si nechávajú navrhnúť svoje vlastné. Chcete vedieť, ktorá možnosť je vo vašom prípade tá lepšia? Po dočítaní našich riadkov budete mať jasno.

článok o e-shope 5

Ak chcete prevádzkovať e-shop, máte v zásade dve možnosti ako sa do internetového obchodovania pustiť. Buď využijete už existujúce e-shopové riešenie a prenajmete si ho od poskytovateľa za mesačný paušál alebo si necháte vytvoriť e-shop priamo na mieru. Oboje má svoje pre a proti. Poďme si ich teraz spoločne krátko zhrnúť.

1.V čom je lepší prenájom e-shopu?

- Je to najrýchlejšia cesta, ako založiť e-shop. Spustiť ho môžete kľudne ešte dnes.
- Založenie je tak ľahké a intuitívne, že ho zvládne i úplný amatér.
- Nemusíte riešiť technické záležitosti a môžete sa viac venovať priamo svojmu podnikaniu.
- Prenajaté e-shopové riešenie je výrazne lacnejšie aspoň na počiatku podnikania.

2.V čom sú lepšie e-shopy na mieru?

- Prispôsobia sa vášmu odboru podnikania, prianiam i požadavkám.
- Z hľadiska možných úprav nie ste takmer ničím obmedzení.
- Nesplývajú s ostatnými e-shopami. Môžete mať jedinečný dizajn, ktorý si zákazníci lepšie zapamätujú.
- Z dlhodobého hľadiska môže byť riešenie na mieru finančne výhodnejšie.

1.Pri výbere vhodného riešenia zohľadnite predovšetkým 3 kritériá

2.1. Financie

Ak máte hluboko do vrecka, je prenájom e-shopu jasným riešením. Ak si ale môžete dovoliť väčšiu investíciu a presne viete, čo od e-shopového riešenia chcete, potom by ste mali uvažovať o jeho samostatnom vývoji. Zvlášť ak potrebujete atypické riešenie.

1.2. (Ne)štandardnosť riešenia

Ak chcete mať klasický internetový obchod, na ktorý sú ľudia na internete zvyknutí a nemáte ohľadom jeho podoby žiadne zvláštne požiadavky, postačí vám jednoduchý prenájom e-shopu. Ak ale potrebujete zložitejší systém, alebo predávate atypické dizajnové produkty, môže byť vývoj e-shopu na mieru vhodnejším riešením.

1.3. Plány do budúcnosti

Predpokladáte raketový rast? Alebo chcete výhľadovo meniť vzhľad a funkcie e-shopu? Potom sa vám vyplatí začať už od začiatku s tvorením individuálneho riešenia na mieru. Nebudete musieť neskôr všetko prerábať a začínať opäť od piky.

1.Kedy sa vám vyplatí prenájom e-shopu a kedy by ste mali investovať do vývoja vlastného riešenia?

Odpoveď na túto otázku vyplýva už z troch predchádzajúcich bodov. Poďme si to ale pre istotu ešte raz zhrnúť.

Prenájom e-shopu je skvelým riešením predovšetkým pre začiatočníkov. Nepotrebujete k tomu programátora, grafika ani ďalších počítačových expertov. Celý e-shop sprevádzkujete sami, i keď ste nikdy skôr nič také nerobili. Nemusíte sa nič zdĺhavo učiť, oslovovať odborníkov s prosbou o pomoc, ani doplácať na typicky nováčkovské chyby. Vďaka tomu môžu mať vlastný e-shop i ľudia bez skúseností s programovaním a tvorbou webu.

Ak ale máte zložitú štruktúru produktov alebo vysoké nároky na úpravu e-shopu, mali by ste pouvažovať o riešení na mieru. Individualizovaný e-shop sa ľahšie prispôsobí vašim náročnejším požiadavkám.

Ešte si nie ste istí, ktorý variant je pre vás ten pravý? Vyskúšajte náš e-shop zadarmo počas 14 dní. Po dvoch týždňoch sa ľahko rozhodnete, či vám naše riešenie vyhovuje alebo potrebujete iné.

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhlásenie o ochrane osobných údajov.