Prevod domény: stručný návod ako na to

Nevyhovujú vám služby registrátora u ktorého ste si kedysi zaregistrovali doménu? Vedeli ste, že svoju doménu môžete previesť k inému registrátorovi pomerne rýchlo, jednoducho a aj bez poplatku?

Čo obnáša prevod domény?

Zistili ste, že služby súčasného registrátora domény vám nevyhovujú? Nemusíte u neho zostávať, môžete si zvoliť jej prevod k inému registrátorovi. Prevod domény je proces krokov, ktorý registrátori robia na dennej báze a v jeho priebehu bude s vašim súhlasom doména, ktorú vlastníte prevedená od pôvodného registrátora k inému. V niektorých prípadoch vás prevod nebude stáť ani €.

Prevod dobre zvážte a zistite si všetky informácie

Pred prevodom domény zvážte všetky pre a proti. Pred samotným prevodom vám odporúčame zistiť si o novom registrátorovi čo najviac informácií. A to najmä o podmienkach prevodu domény a jej cene. Dôležité je vedieť aké služby sú započítané v čiastke za prevod a či sa na prevod domény neviaže nutnosť priobjednania inej služby (napríklad webhosting).

Odporúčame pozrieť sa najmä na nasledujúce body:

- aká je cena prevodu domény (vrátane DPH)
- či transfer predlžuje zároveň platnosť domény
- kedy bude doména prevedená na váš nový účet
- ktoré služby dostanete k prevedenej doméne zadarmo a za ktoré si priplatíte
- bude prevod domény znamenať dočasný výpadok funkčnej webovej prezentácie

Proces transferu domény

S prevodom domény vám poradí nový registrátor. Stačí si transfer domény objednať, schváliť zmeny a počkať na potvrdenie o úspešnom prevedení domény. Časové rozmedzie prevodu domény sa môže líšiť od koncovky ku koncovke a to od niekoľkých minút po viac ako týždeň.

TIP: Nevyhovuje vám súčasná doménová adresa a chceli by ste si zaregistrovať úplne novú doménu? Čítajte aj náš článok Akú doménu vybrať? Dozviete sa v ňom odpovede na 3 najčastejšie otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať pred rozhodnutím o kúpe domény.

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhlásenie o ochrane osobných údajov.